Jaką pojemność iPhone 13 wybrać?

„Bez telefonu jak bez ręki”- to powiedzenie obecnie stało się jak najbardziej realne, z tym że, można „telefon” zastąpić słowem „iPhone”. Obecnie to właśnie smartfony z logiem nadgryzionego jabłka biją rekordy popularności, a fani tej marki z niecierpliwością czekają na kolejne nowości od potentata na światowym rynku sprzętów elektronicznych. Najnowszym rozwiązaniem zaproponowanym przez markę Apple jest oczywiście iPhone 13. To kolejna już odsłona tego kultowego smartfona, która jak zawsze występuje w wersji Mini i Pro. Nie da się ukryć, że iPhony te mimo dość wygórowanej ceny bardzo szybko zagościły w rękach większości użytkowników. Warto jednak zaznaczyć, że iPhone 13 podobnie zresztą jak poprzednie modele zostały wydany w kilku wersjach odnośnie pamięci. Wiele osób zastanawia się więc czy wybrać iPhone 13 256 GB czy może jednak zdecydować się na 128 GB. Tak więc która pojemność będzie odpowiednia?

IPhone 13 256 GB czy 128 GB?

Z pewnością każdy z nas przyzwyczajony jest do pojemności smartfona na poziomie 64 GB. W poprzednich modelach była ona standardem i rzadko kiedy użytkownicy decydowali się na modele wyposażone w 128 GB pamięci. Obecnie jednak 64 GB stało się zupełnie nie wystarczające w obliczu tego, że smartfony te coraz częściej służą nam do pracy i przechowujemy na nich również tysiące innych plików. Tak więc pojawiło się pytanie iPhone 13 256 GB czy może jednak 128 GB? Oczywiście warto uwzględnić fakt, że pomimo pokaźnego procesora jakim jest Apple A15 Bionic, w momencie kiedy na urządzeniu będzie pamięci brakować, to automatycznie spowolnione zostanie jego działanie. Wobec tego zanim zdecydujemy się na model, wyposażony w konkretną ilość pamięci, trzeba się również zastanowić jakie będzie jego główne przeznaczenie. Jeśli zależy nam jedynie na iPhonie, który będzie spełniał rolę swoistego albumu do zdjęć, a także będziemy mieli zainstalowane na nim kilka najpotrzebniejszych aplikacji, to z pewnością nie warto wydawać więcej i inwestować w iPhone 13 256 GB. Taką pamięć przy standardowym użytkowaniu naprawdę ciężko będzie wypełnić. Jeśli zaś potrzebujemy smartfona, który będzie typowo biurowy i niezbędna jest odpowiednia pojemność do przechowywania plików i aplikacji biurowych, wówczas iPhone 13 256 GB jest idealnym rozwiązaniem.

iphone 13 pro 256gb

IPhone 13 256 GB- czy warto?

Czy warto inwestować w iPhone 13 256 GB? Oczywiście, że warto o ile potrzebujemy telefonu niezwykle pojemnego. W momencie, kiedy smartfon ten będzie nam również służył jako swoiste narzędzie pracy, tego typu pojemność okazuje się prawdziwie niezbędna. Dzięki niej nawet w momencie kiedy zainstalujemy na smartfonie aplikacje biurowe- które zajmują wiele pamięci i są niezwykle „ciężkie” iPhone 13 256 GB dalej zapewni maksymalną płynność działania i sprawi, że żadna z aplikacji nie zatrzyma się w najmniej oczekiwanym momencie. Oczywiście na telefonie będzie można również przechowywać najważniejsze pliki i dokumenty, bez obaw o to, że pojawi się na komunikat odnośnie braku pamięci w urządzeniu. IPhone 13 256 GB z pewnością jest idealnym telefonem dla osób zapracowanych.

Comments are closed.