Najważniejsze cechy rejestratora samochodowego

Rejestrator samochodowy stał się ostatnimi czasy jednym z najchętniej kupowanych dodatków do samochodów. Kierowcy wyposażają w niego swoje auta, chcąc nie tylko uchronić się przed konsekwencjami brania udziału w kolizji, lecz również, aby doskonalić swoje umiejętności jazdy. Jak się jednak okazuje, tylko niewielka część kierowców wie, jak się takie rejestratory powinno wybierać.

Jakość nagrania

rejestrator samochodowy2

rejestrator samochodowy pochodzi ze sklepu Manta

Jaka jest najważniejsza cecha, którą powinny się charakteryzować wszystkie dobre rejestratory samochodowe? Nie da się ukryć, że kluczową sprawą jest w tym wypadku jakość rejestrowanych przez nie nagrań. Jeśli nagranie będzie kiepskiej jakości, będzie zwyczajnie bezużyteczne, ponieważ nie da się na nim zobaczyć kluczowych szczegółów, takich jak np. numer tablicy rejestracyjnej lub też twarzy osoby.
Jaki cechy wpływają na jakość nagrania? Kierowca powinien przyjrzeć się tu:

  • rozdzielczości,
  • ilość klatek na sekundę,
  • formatowi plików.

Im większa będzie rozdzielczość, tym większa znajdzie się na nagraniu ilość szczegółów. Z drugiej strony liczba klatek będzie miała wpływ na to, czy nagranie nie będzie rozmyte. Na koniec powinno się zwrócić uwagę na format nagrania, aby nie powodował on pogorszenia się jakości obrazu.

Ilość kamer

Oczywiście sama jakość nagrywanego wideo to jeszcze nie wszystko, czemu powinien się przyjrzeć kierowca podczas kupowania dobrej kamery samochodowej. Oprócz tego kluczową sprawą jest liczba obecnych w zestawie kamer. Standardem jest jedna kamera umieszczana z przodu, czyli w przedniej szybie. Na rynku obecne są jednak także zestawy z dwoma kamerami. W tym wypadku druga skierowana jest na tył auta i zabezpiecza kierowcę np. na wypadek najechania, czyli uderzenia w tył auta. Co ciekawe, na rynku znaleźć można również zestawy z trzema kamerami, aby zwiększyć zakres obejmowanej przestrzeni wokoło auta.

Comments are closed.