Słuchawki AirPods różnych generacji

Firma Apple coraz bardziej udoskonala słuchawki bezprzewodowe przez siebie produkowane. Dotychczas powstały trzy generacje AirPods, a także kilka modeli, których wersje i funkcje nieco różnią się od standardowych modeli. 

AirPods z etui ładującym – różne modele 

Historia bezprzewodowych słuchawek od firmy Apple sięga 2017 roku. To wtedy na rynek zostały wypuszczone AirPods 1. generacji. Jak na tamten czas prezentowały one wysoki standard dźwięku. Warto zauważyć, że pierwszy model AirPods już w tamtym czasie umożliwiał połączenie się z Siri  poprzez podwójne kliknięcie. Pierwszy model był także, podobnie jak te późniejsze, ładowany przy użyciu etui ładującego. Niestety obecnie można zakupić tylko używane AirPods 1. generacji z etui ładującym, Apple nie umożliwia już sprzedaży w autoryzowanych salonach. 

W 2019 roku nastąpił kolejny ważny moment. Na rynek wypuszczone zostały AirPods 2. W porównaniu z pierwszym modelem dokonała się niemała rewolucja. Aktywowanie Siri stało się możliwe nie tylko poprzez dwukrotne kliknięcie, ale również dodano opcję aktywowanie poprzez popularną komendę głosową „Hi, Siri”. Dodatkowo wydłużony został czas długości rozmów po pełnym naładowaniu w etui z dwóch do trzech godzin. W AirPods 2 został również wbudowany wyższy, nowszy  standard Bluetootha, co znacząco usprawniało działanie zarówno podczas słuchania muzyki, jak i prowadzenia rozmów telefonicznych. 

airpods z etui ładującym

AirPods Pro – najważniejszy krok w rozwoju bezprzewodowych słuchawek od Apple

W tym samym roku co AirPods 2, na półki sklepowe trafiły bardzo zaawansowane technicznie AirPods Pro. W porównaniu ze starszymi i mniej zaawansowanymi modelami wprowadzono szereg bardzo rozbudowanych funkcji, które wyniosły te słuchawki bezprzewodowe na jeszcze wyższy poziom. Najważniejszą funkcją tego modelu była redukcja hałasu z otoczenia, której nie było w poprzednich wersjach. Spowodowało to, że można było słuchać muzyki w zatłoczonych pomieszczeniach. Pojawił się również tak zwany tryb kontaktu, który pozwalał na słuchanie muzyki w sytuacjach, które wymagały zachowania ostrożności i uwagi. Na przykład w momencie jazdy rowerem po ruchliwej drodze, po przełączeniu w tryb kontakt można było słuchać muzyki, jednocześnie słysząc nadjeżdżające samochody itd. AirPods Pro w porównaniu do poprzedników są odporne na pot oraz wodę. Oczywiście zwiększyła się również żywotność baterii oraz jakość prowadzonych rozmów. 

Inne ważne modele AirPods z etui ładującym

Oprócz AirPods Pro warto również zwrócić uwagę na AirPods 3 oraz szczególnie na AirPods Max. Te drugie od innych modeli airpodsów wyróżnia fakt, że są wokół uszne, a nie douszne. Sprawia to, że sprawdzają się one bardziej w słuchaniu muzyki, niż podczas treningu sportowego, gdzie główny nacisk stawia się na wygodę i poręczność. Zostały one wyposażone również w inne etui ładujące, a także jest dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, a nie tylko w białych, jak inne modele. Co najistotniejsze kosztują one aż 2799 złotych, podczas gdy np. AirPods 2, zaledwie 649 złotych. Jest to więc wyjątkowo droga opcja. Oryginalne AirPods z etui ładującym znajdziesz w sklepie iSpot.

Comments are closed.