Zatyczki (zasłony) do przedniej kamerki – co to jest i dlaczego są potrzebne

Prawie każdy smartfon jest wyposażony w aparat fotograficzny, w tym przedni. Nie jest jednak bezzasadne montowanie w takim urządzeniu produktu takiego jak zaślepka na kamerę, gdyż istnieją ku temu całkiem dobre powody.

Czym są takie produkty jak zaślepki na kamerę

zaślepka na kamerę

Zaślepki na kamerę z motywem bajkowym dostępne w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak Babaco Store, nazywane są również zatyczkami. Są to małe produkty, które całkowicie blokują wizualny komponent kamery. Pamiętaj jednak, że nie mają one nic wspólnego z mikrofonem, więc jeśli Twoja kamera internetowa jest w niego wyposażona, powinieneś również zadbać o jego osobne wyłączenie.

Oczywiście niektórzy twierdzą, że najbezpieczniej jest w ogóle nie odłączać aparatu od portu USB. Nie każdy jednak jest przygotowany na ciągłe włączanie i wyłączanie urządzenia. Dlatego właśnie dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem są zatyczki do kamer internetowych.

Zatyczki do kamer internetowych są dostępne w różnych rozmiarach. Istnieją warianty 0,7 milimetra, dla bardzo małych urządzeń. Można również kupić króćce o średnicy 9 milimetrów i 17,5 milimetra. Produkty są uniwersalne, więc będą pasować do każdego urządzenia.

Dlaczego potrzebujesz tych zaślepek na kamerę?

Faktem jest, że istnieje tak wiele różnych zagrożeń, zarówno dla komputerów, jak i dla tabletów czy smartfonów. Wiele wirusów uzyskuje dostęp do kamery internetowej urządzenia i zaczyna nagrywać wszystko w formacie wideo lub od czasu do czasu robić zdjęcia. Pliki z nagraniami są następnie wysyłane do napastników.

Następnie, jeśli w tych plikach zostanie znalezione coś, co mogłoby zaszkodzić właścicielowi zainfekowanego urządzenia, może on zostać zaszantażowany. Na przykład, jeśli chodzi o dane paszportowe, które zostały uchwycone na nagraniu z kamery. Jednak różne dane mogą być wykorzystywane nie tylko do szantażowania użytkownika, ale także do zaciągania kredytów, kradzieży pieniędzy i innych nielegalnych działań.

Comments are closed.