Najlepszy laptop multimedialny dla twórców treści?

Przedstawię MacBooka Pro 16 z najnowszym procesorem Apple M1 Pro w jego najmocniejszej wersji z 16 rdzeniami GPU. Panel Mini-LED po raz kolejny zachwyca świetnymi obrazami, podobnie jak w mniejszym 14-calowym modelu.

Jak działa pełna wersja M1 Pro?

Oprócz nowego MacBooka Pro Apple wprowadziło również całkowicie odnowioną wersję większego MacBooka Pro 16. Jest on również dostępny z nowymi układami M1 Pro i M1 Max w połączeniu z 16-calowym Mini -Ekran LED. Nasza jednostka testowa to model z M1 Pro SoC z 16 rdzeniami GPU.

  • Procesor-Apple M1 Pro 10 x – 3,2 GHz,
  • Karta graficzna 16-rdzeniowy procesor graficzny Apple M1 Pro
  • Pamięć 16384 MB , LPDDR5-6400
  • Wyświetlacz 16:20 cala 16:10, 3456 x 2234 pikseli 254 PPI, Liquid Retina XDR, Mini-LED, błyszczący
  • Składowanie Apple SSD AP1024R, 1024 GB, 947 GB za darmo
  • Waga 2,153 kg

Etui — nowy MacBook Pro jest bardziej masywny

Konstrukcja obudów dwóch nowych modeli MacBooka Pro 16 i MacBooka Pro 14 jest identyczna i oba wydają się dość nieporęczne, ponieważ obudowa nie jest zwężona, wysokość obudowy jest prawie wszędzie taka sama. Jednak subiektywna różnica między nowym MBP 16 a starym MBP 16 nie jest tak zauważalna w porównaniu z różnicą między nowym MacBookiem Pro 14 a starym 13-calowym modelem. Nowy model jest jednak zauważalnie grubszy od starego MBP 16.

Sama jakość obudowy po raz kolejny jest w zasadzie bez zarzutu (podobnie jak mniejszy MBP 14). Aluminiowa konstrukcja unibody firmy Apple po raz kolejny sprawia wrażenie bardzo wysokiej jakości, a żaden z dwóch kolorów (srebrny i gwiezdna szarość) nie jest bardzo podatny na zabrudzenia ani odciski palców. Jednostka podstawowa jest niezwykle wytrzymała i nie słychać skrzypienia. Pokrywa jest również ogólnie bardzo wytrzymała, ale podobnie jak w przypadku mniejszego MBP 14, możemy ponownie wywołać pewne zmarszczki na ekranie skoncentrowanym naciskiem, chociaż w praktyce nie powinno to stanowić problemu.

macbook pro
 

Zabezpieczenia

Jak zwykle, dolny panel jest zabezpieczony śrubami pentalobe i jest dość łatwy do usunięcia. Będziesz musiał przesunąć osłonę do przodu, co może być trudne, gdy chcesz ją założyć z powrotem. Możesz wyczyścić dwa wentylatory, ale to wszystko. Akumulator jest teraz łatwiejszy do wymiany, a porty też nie są lutowane.

Macbook pro jest niezwykle cichy!

Dwa wentylatory MacBooka Pro są znacznie cichsze w porównaniu z 14-calowym modelem i nawet przy maksymalnym obciążeniu nie obracają się szybciej niż 3000 obr/min, co daje około 37 dB(A). Jeśli tylko obciążysz procesor lub kartę graficzną, nie usłyszysz więcej niż 27 dB(A) (również podczas grania), więc urządzenie nie jest zbyt słyszalne w normalnych warunkach pomimo wysokiej wydajności. Zakupu Macbooka Pro można dokonać tutaj https://ispot.pl/macbook-pro. Jest to sprawdzony sklep oferujący oryginalne urządzenia.

Pobór energii

Pomiary w stanie bezczynności pokazują podobne wyniki jak w poprzednim MacBooku Pro 16 z zawartością SDR, ale mogą wystąpić wartości szczytowe do 30 W podczas korzystania z zawartości HDR. Średnio ustalamy nieco ponad 50 W pod obciążeniem i do 90 W podczas testu warunków skrajnych, co oznacza, że MBP 16 po raz kolejny jest znacznie wydajniejszy niż konkurencja Windowsa. Zasilacz o mocy 140 W jest prawie za mocny dla podstawowego modelu MBP 16 i jesteśmy nieco zaskoczeni, że Apple nie oszczędza pieniędzy i dostarcza go tylko z zasilaczem 96 W.

Comments are closed.