Jak wybrać kamerkę do komputera?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że duża część z nas musiała jak najszybciej zakupić choćby najprostszą kamerkę do komputera. Posiadanie je jest już de facto koniecznością, dlatego jeżeli planujecie zakup własnej kamery internetowej, to dobrze trafiliście – pomożemy wam dokonać właściwego wyboru!

Czym różnią się pomiędzy sobą kamerki do komputera?

W internecie można znaleźć setki modeli kamer internetowych, które różnią się pomiędzy sobą parametrami technicznymi, rozmiarem, a także ceną. Ta ostatnia nie zawsze świadczy o jakości urządzenia, a dobra kamerka do komputera wcale nie musi być droga! Podczas wybierania sprzętu warto skupić się na obsługiwanej rozdzielczości (1080p to optymalne rozwiązanie), a także… opiniach użytkowników. To właśnie oni mogą najlepiej wskazać, czy podczas długotrwałego użytkowania kamerki do komputera pojawiły się jakieś problemy i czy urządzenie faktycznie jest warte swojej ceny!

Kamera z mikrofonem czy bez?

Choć kamerki do komputera (takie) są projektowane z myślą o rozmowach wideo, tylko część z nich została wyposażona w mikrofon. Jego obecność (lub nieobecność) jest kluczowa dla ceny produktu, dlatego jeżeli posiadacie już własny, to warto wybrać kamerę bez mikrofonu. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku tańszych modeli jakość dźwięku oferowana przez kamerkę do komputera może okazać się bardzo niska, przez co i tak trzeba będzie wyposażyć się w dodatkowy sprzęt. Dlatego przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, czy mikrofon wbudowany w kamerę faktycznie jest wystarczający do komfortowego prowadzenia rozmów przez internet.

Comments are closed.