Zamienny czy oryginalny? Jaki tusz wybrać?

Jednym z największych dylematów każdego użytkownika drukarki czy też urządzenia wielofunkcyjnego jest to, czy korzystać z zamienników, czy też może z oryginalnych tuszy? Dobrym przykładem, dlaczego warto korzystać z oryginalnych wersji, jest tusz HP 2620. Zanim jednak do tego przejdziemy, warto sobie zadać pytanie, dlaczego tusz zamienny to słaby pomysł?

Dlaczego nie warto korzystać z zamienników?

Tusze nieoryginalne wybierane są najczęściej z powodu po prostu ich wielokrotnie niższej ceny. Przykładowo, gdy tusz oryginalny kosztuje średnio około 120 złotych, ten sam tusz bez loga danego producenta jest w stanie kosztować nawet 30 złotych. Różnica jest zatem ogromna.
Jak się jednak okazuje, nie zawsze mniejszy koszt zakupu oznacza oszczędność. Często bowiem występuje taka sytuacja, gdy nieoryginalny tusz ma wpływ na to, jak działa dane urządzenie. Powszechne jest zatykanie się dysz w drukarce, czy też awaria innych newralgicznych części, uniemożliwiając tym samym korzystanie z drukarki. Dodatkowo sam tusz również jest o wiele mniejszy i starcza na mniejszą ilość wydrukowanych stron, co powoduje, że częściej niż w przypadku modelu oryginalnego trzeba go wymieniać na nowy, co przekłada się na taką samą lub też nawet większą kwotę w czasie przykładowo jednego miesiąca.

HP 2620 tusz — dlaczego warto wybrać model oryginalny?

Jak jednak łatwo się przekonać, nie zawsze tusz oryginalny musi być dogi. Dobrym tego przykładem jest tusz hp 2620. Jest to model, który używany jest dosłownie przez wszystkie drukarki z rodziny HP. Powoduje to, że jest bardzo tani na tle konkurencyjnych modeli, a przy tym jest dostępny właściwie w każdym sklepie, co nigdy nie stwarza problemu z jego kupieniem.

Jak więc widać, nie zawsze korzystanie z zamienników jest wskazane. Często oryginalne produkty, takie jak HP 2620 tusz, są zwyczajnie o wiele lepsze – www.drtusz.pl.

Comments are closed.