Czy warto stosować zamienniki tuszów?

Wybierając drukarkę do domu czy do biura, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko jej wygląd, szybkość i jakość wydruku, bardzo ważnym elementem jest także cena tuszów kompatybilnych do danego modelu. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale tak naprawdę od tego czynnika zależy, czy ostatecznie drukarka będzie tania w eksploatacji, czy wręcz przeciwnie.

Jaką drukarkę kupić? – hp deskjet 2130

Wybór drukarki musi być bardzo dobrze przemyślany, szczególnie jak zależy nam na urządzeniu wydajny, a jednocześnie niedrogim w użytkowaniu. Bo co z tego, że zdecydujemy się na tanie urządzenie za 300 złotych, jak tusz będzie tak drogi, że w dłuższej perspektywie czasu okaże się, że była to inwestycja zupełnie nietrafiona. Stawiajmy na sprzęty wysokiej jakości, co oczywiście nie wyklucza również przystępnej ceny. Dobrze sprawdzi się na przykład model hp deskjet 2130, która drukuje dwustronnie – https://www.drtusz.pl/tusze-do-hp-deskjet-2130-oryginalne-c-10222045052.html, tak więc można zaoszczędzić na papierze. Jest wydajna i działa niezwykle szybko, do tego ma ciekawy, nowoczesny design. Ten model HP jest dobrą opcją, drukarki od tego producenta są wytrzymałe i bezawaryjne, także na pewno długo posłużą.

Czy zamienniki tuszu będą ok?

Zamienniki tuszów są tańsze, nawet o 80% od oryginalnych, jednak nie oznacza to, że muszą być gorsze. Wiadomo, że tusze sygnowane znaną marką będą droższe, gdyż w tym wypadku trzeba doliczyć koszty reklamy. Niektórzy twierdzą, że producent drukarek nie zarabiają najwięcej na sprzęcie, ale na akcesoriach do tych urządzeń. Wiadomo, ze tusze sygnowane logiem znanego producenta będą droższe, niż produkty bez brandu, którego nawet nie trzeba promować. Oczywiście na rynku można znaleźć wiele tanich, słabej jakości zamienników, choć nie brakuje również takich, które jakością dorównują oryginałom.

Ważne jest to, aby decydować się na drukarkę, która będzie tania w eksploatacji, a tusze to jeden z najważniejszych elementów, który będzie wymieniany regularnie. Zamienniki nie są złe, jednak trzeba wiedzieć, jakie wybrać, aby spełniały nasze oczekiwania i zapewniały druk na przyzwoitym poziomie.

Comments are closed.