Rejestrator samochodowy – zalety i wady

Rejestrator samochodowy to powszechnie spotykane urządzenie. Wielu kierowców nie wyobraża sobie bez niego jazdy. Pewne jest to, że dzięki kamerkom możemy czuć się bezpieczniej. W przypadku stłuczki lub kolizji nie musimy wykłócać się o to, kto ma rację. Wystarczy jedynie odtworzyć odpowiednie nagranie. Omawiane rozwiązanie posiada jednak nie tylko zalety, ale również wady. Wszystko opisano poniżej.

Zalety rejestratorów samochodowych

Dobrej jakości rejestratory samochodowe gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności. Dzięki nim poruszanie się po drogach stanie się spokojniejsze. Nagranie będzie stanowiło niepodważalny dowód w sprawie. W ten sposób unikniemy stresu, a także wszelkich nieporozumień.

Dodatkowym atutem jest fakt, że rejestratory często wyposażone są w praktyczne funkcje. Mowa tutaj o m.in. czujnikach, które ułatwiają zaparkowanie pojazdu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy więc przeanalizować parametry techniczne wybranego modelu.

Wady rejestratorów samochodowych

Podstawową wadą opisywanego urządzenia jest fakt, że odbiera ono pełną widoczność. Kamerka montowana jest na szybie czołowej. Jej rozmiar ma więc duże znaczenie. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie będziemy mieć większych problemów ze znalezieniem niewielkiego modelu.

Nie można również zapomnieć o kwestii ładowania. Większość urządzeń posiada niezbyt pojemne akumulatory. Z tego powodu muszą być one przez większość czasu podłączone do gniazdka zapalniczki.

Comments are closed.