Jak zmniejszyć koszt użytkowania drukarki?

Dla wielu osób drukarka stanowi jeden z podstawowych sprzętów domowych. Ważne jest to, aby urządzenie było nie tylko funkcjonalne i niezawodne, ale również niedrogie w codziennej eksploatacji. Istnieje wiele prostych sposobów na zminimalizowanie kosztów. Wcale nie trzeba wydawać majątku, czy też ograniczać się podczas użytkowania.

Wybór odpowiedniego modelu

Już przed zakupem należy oszacować orientacyjne koszty użytkowania sprzętu. Niemal każdy posiada zupełnie inne wymagania, a więc nie można jednoznacznie wskazać najlepszego rozwiązania. Tusz do drukarki atramentowej zwykle jest tańszy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że może on po pewnym czasie wysychać. W takiej sytuacji należy zwykle wyrzucić zaschnięty toner i wymienić go na nowy. To kompletna strata pieniędzy.

Drukarki laserowe dedykowane są głównie tym, którzy najczęściej drukują pliki mono. Plusem jest ich podwyższona wydajność. Z pewnością usatysfakcjonują one tych, którzy użytkują sprzęt intensywnie. Tusze do drukarek laserowych nie wysychają, co stanowi wielką zaletą. Nawet kilkumiesięczna przerwa w drukowaniu nie jest problemem.

Oryginał vs zamiennik

Chcąc obniżyć koszt eksploatacji drukarki można rozważyć zakup tuszu zamiennego. Warto wiedzieć, że może być on nawet połowę tańszy niż oryginał. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że producenci sprzętów nie zalecają stosowania produktów nieoryginalnych. Każdy musi podjąć decyzję samodzielnie.

Dobrej jakości tusz zamienny nie kosztuje wiele, a doskonale spełnia swoje zadanie. Należy jednak wybierać akcesoria pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Lepiej uważać na podejrzanie tanie produkty, których wydajność może okazać się niezadowalająca. Zbyt rzadki tusz nie tylko szybciej się skończy, ale również może pozostawiać nieestetyczne plamy na kartkach, czy też rozmazywać się.

Comments are closed.