Kierownica do komputera – najważniejsze parametry

Porządna kierownica do komputera może okazać się bardzo ciekawym gadżetem nie tylko dla dzieci, ale również dla osób starszych, które chcą pograć w samochodówki. Aby wybrać porządny sprzęt, warto jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Jaki promień skrętu?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale w przypadku kierownic do komputera promień skrętu odgrywa bardzo ważną rolę. Większość producentów oferuje swoim klientom kierownice, które zapewniają promień skrętu od 180 do 900 stopni. Najtańsze kierownice oferują jedynie 180 stopni. Niestety przy takim sprzęcie sterowanie jest nieprecyzyjne i trudno jest idealnie zestroić kierownicę z daną grą. Do gier wyścigowych najlepiej nadają się kierownice o kącie skrętu 360 stopni.

Jakość materiału ma znaczenie

Na komfort grania duży wpływ ma również jakość wykonania. Dobra kierownica do komputera nie powinna być wykonana z plastiku. Niestety przy takim materiale dłonie bardzo szybko się pocą i ślizgają po kierownicy. Aby czerpać prawdziwą radość z jazdy warto postawić na droższe modele, które wykonane są z wysokiej jakości gumy albo prawdziwej skóry. Jeżeli chodzi o pedały, to one również powinny posiadać gumowe obicie.

Kompatybilność z komputerem

Niektóre kierownice gamingowe zaprojektowane zostały jedynie pod konkretne konsole do gier, dlatego też nie będzie można podłączyć ich do komputera. Zamawiając nowy sprzęt należy dokładnie upewnić się, czy współpracować będzie on z naszym sprzętem. Jeżeli mamy także w domu konsole, to najlepiej poszukać zestawu, który działać będzie na obu urządzeniach.

Comments are closed.