Dlaczego warto postawić na drukarki laserowe?

Chociaż koszt zakupu drukarki laserowej jest znacznie wyższy niż takiej atramentowej, to jednak wiele przemawia za tym, aby jednak dopłacić.

Drukarki laserowe – co przemawia na ich korzyść?

Zaletą urządzenia laserowego jest to, że zapewnia szybkość drukowania, duża wydajność, nieduże koszty eksploatacyjne i dobre jakościowo wydruki. W urządzeniach atramentowych koszty eksploatacyjne są wysokie, szczególnie przy modelach kolorowych. Trzeba też liczyć się z niższą jakością wydruków w przypadku wybrania nieoryginalnych tuszów, ale ich zamienników. W starszych modelach problemem jest też głośna praca. Tańsze uradzenia atramentowe nie mogą zapewnić szybkich wydruków. Oczywiście urządzenia laserowe nie są wolne od wad. Jedną z nich jest wysoka cena zakupu takiej drukarki. Kolejną jest brak możliwości tworzenia wydruków kolorowych, jeśli wybrało się model monochromatyczny.

Drukarka czarno-biała czy kolorowa?

W przypadku wyboru drukarki laserowej zwykle dotyczy on modelu drukującego na czarno-biało ze względu na niższą cenę. Urządzenia kolorowe są nie tylko droższe w zakupie, ale i w późniejszej ich eksploatacji. Wszystko zależy od tego, jakie ma być przeznaczenie drukarki. Do biura idealna będzie drukarka laserowa z Dr Tusz, o dużej wydajności i niskich kosztach eksploatacyjnych, czyli model czarno-biały. W przypadku częstych wydruków w kolorze i monochromatycznych konieczny jest zakup kolorowej drukarki laserowej. Do wyboru są zarówno proste modele, jak i urządzenia wielofunkcyjne. Te drugie posiadają funkcje takie jak drukowanie, skanowanie i kopiowanie. Niektóre modele mają wbudowaną również możliwość wysyłania faksów.

Comments are closed.