Na co zwrócić uwagę wybierając myszkę do gier?

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na e-sport, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują myszki i klawiatury gamingowe. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać wysokiej jakości myszkę, która nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

Najważniejsze cechy myszki gamingowej

Najważniejszymi cechami myszki dla gracza jest nie tylko wysoka jakość sensora, ale również wysoka rozdzielczość pracy. W dzisiejszych czasach standardem jest myszka gamingowa z minimum 1500 DPI. Aby poprawić sobie komfort gry warto postawić na łączność przewodową i dodatkowe przyciski, które przydają się w bardziej skomplikowanych grach. Nie można zapominać również o ergonomicznej konstrukcji. Przy niektórych grach spędza się nawet kilkanaście godzin, dlatego też warto postawić na myszki, które nie męczą za bardzo dłoni. 

Laserowa czy optyczna myszka do gier?

Myszka gamingowa może posiadać nie tylko sensor laserowy, ale również optyczny, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z wadami i zaletami obu rozwiązań, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Myszki gamingowe z sensorem optycznym są nieco tańsze, ale niestety mniej precyzyjne. Jeżeli posiadamy odpowiednie środki finansowe, to warto postawić na gryzonie z sensorem laserowym, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Osoby, które wolą sensor optyczny koniecznie muszą postawić na sprzęt od renomowanego producenta, który do produkcji używa wyłącznie wysokiej jakości materiałów.

Comments are closed.