Na co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki dla graczy?

Zakup dobrych słuchawek gamingowych jest sporym wyzwaniem przede wszystkim dla tych osób, które nie znają się na tego typu sprzęcie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które elementy warto zwrócić uwagę, aby kupić solidne słuchawki w rozsądnej cenie.

Pasmo przenoszenia ma znaczenie

Wybierając nowe słuchawki dla graczy, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na pasmo przenoszenia, a dokładniej mówiąc na częstotliwość, która podawana jest zazwyczaj w Hz. Zwykłe słuchawki gamingowe mają zakres od 20 do 20 000Hz. Gracze, którzy dysponują bardzo wrażliwym słuchem powinni poszukać modeli o paśmie przenoszenia dźwięku od 5 do 45 000Hz.

Zniekształcenie harmoniczne

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest zniekształcenie harmoniczne, które zazwyczaj ujęte jest w parametrach TDH. Wysokiej jakości słuchawki dla graczy powinny mieścić się w przedziale od 0,1% do 0,5%. Parametr ten odgrywa bardzo ważną rolę, ale niestety jest dość często lekceważony przez graczy.

Poziom natężenia dźwięku

Na samym końcu warto wspomnieć o poziomie natężenia dźwięku, czyli o SPL. Parametr ten w dużym skrócie informuje nas jak głośne są słuchawki. Jak łatwo się domyśleć im większe SPL, tym oczywiście głośniej można odtwarzać dźwięk. Dostępna na półkach sklepowych słuchawki dla graczy oferują zazwyczaj natężenie dźwięku na poziomie ok. 100dB. Pamiętać należy o tym, że nie można grać w gry na zbyt głośnych słuchawkach, ponieważ w ten sposób można bardzo szybko uszkodzić swój narząd słuchu.

Comments are closed.